Letnisko nad Dreństwem

Nasza wieś leży nad pięknym, czystym jeziorem Dreństwo, które połączone jest z rzeką Jegrznią i jeziorem Rajgrodzkim. Ta dzika i malownicza rzeka stanowi wraz Kanałem Woznawiejskim, rzekami Biebrzą i Ełk oraz Kanałem Augustowskim ciekawy szlak kajakowy. Południowa strona jez. Dreństwo przylega do rozległego, zasobnego w grzyby i jagody boru sosnowego. Amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek mogą wybrać się na pobliskie Czerwone Bagno będące częścią Biebrzańskiego Parku Narodowego.

   Piękny krajobraz Suwalszczyzny zachęca do wycieczek.Warto zobaczyć też polodowcowy krajobraz północnej Suwalszczyzny, zabytkowe mosty w Stańczykach a po drodze zwiedzić zespół klasztorny Kamedułów nad jeziorem Wigry.Atrakcją jest spływ kajakowy malowniczo płynącą przez Puszczę Augustowską Czarną Hańczą lub wycieczka statkiem po Kanale Augustowskim do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej.

   Na miejscu są do dyspozycji łodzie wędkarskie. Pozwolenie na połów ryb można wykupić u dzierżawcy jeziora. Za 1 dzień zapłacimy - 12zł, za 3 dni - 30 zł, tydzień - 45 zł, a za 2 tygodnie - 60zł. Początkujący, np. dzieci, mogą uczyć się wędkowania nad stawem.

Jezioro Dreństwo ma powierzchni 540 ha i jest zasobne w różne gatunki ryb.

   Maj i czerwiec to najlepsze miesiące do połowów szczupaka i lina. Na leszcze najlepiej wybrać się w lipcu i sierpniu. Bliżej jesieni nastawiamy się na węgorzai szczupaka.

ZAPRASZAMY

Agroturystyka

 

Adres: Dreństwo 27
16-320 Dreństwo
Podlaskie
Telefon: 876425650
601176431
E-mail: agroszlapak@op.pl
WWW: http://www.nocleg.suwalszczyzna.com.pl/agroszlapak
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł