Nad Jeziorem Hańcza

Dom gościnny nad Jeziorem Hańcza znajduje się na terenie perły północnej Suwalszczyzny, którą stanowi obszar objęty Suwalskim Parkiem Krajobrazowym. Przed Państwem był tu ... lodowiec. Pozostawił on po sobie przepięknie ukształtowany teren, porośnięty lasami i zasłany licznymi jeziorami. Dom Gościnny nad jeziorem Hańcza oferuje to wszystko w jednym miejscu.
Położony jest we wsi Mierkinie na wzgórzu, z którego rozpościera się piękna panorama na jezioro Hańcza i okoliczne łąki. Jest to drewniana budowla kryta wiórami, z dużym tarasem widokowym.
Wystrój wnętrza nadaje charakter prostoty i elegancji. już w progach udziela się domowa atmosfera i przyjazny klimat panujący w sali kominkowo - jadalnej, a zapach z kuchni zachęca by pozostać. Całość jest utrzymana w charakterze pensjonatu. Jednym przypomina leśniczówkę, innym chatkę na końcu świata.
W obrębie posesji znajduje się rozległy teren rekreacyjny (boiska: siatkówka, kosz, noga), oraz plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i wypoczynek. Posiadamy bezpośredni dostęp do brzegu jeziora Hańcza, z miejscem do kąpieli i zatoką ze sprzętem pływającym.
Pobyt u nas, to dobry wypoczynek dla dorosłych i dzieci o każdej porze roku. Jest możliwość kontaktu ze zwierzętami: koniki, pieski, krówki, króliczek, kózka.
W czasie beztroskiego wypoczynku trzeba również coś jeść. Polecamy wyżywienie na miejscu z dobrą kuchnią polsko - litewską. Serwujemy potrawy wyrabiane przez nas i okolicznych mieszkańców z produktów własnych upraw i hodowli. Zaspokajamy też wymogi kuchni wegetariańskiej.
Zapraszamy na potrawy z grila oraz wieczorne biesiadowanie przy ognisku.

Agroturystyka

 

Adres: Mierkinie 7
16-407 Mierkinie
Podlaskie
Telefon: 875688480
608508716
E-mail: dom@jeziorohancza.pl
WWW: http://www.jeziorohancza.pl
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł