Słoneczna Osada

"Słoneczna Osada" jest gospodarstwem agroturystycznym położonym we wsi Kozarze obok Ciechanowca, w pobliżu czystej rzeki Nurzec, w regionie Zielonych Płuc Polski.

Piękny, duży dom, który jest adaptacją starej stodoły, ciekawym, dekoracyjnym połączeniem oryginalnych elementów drewnianych z współczesnymi technologiami budowlanymi został przygotowany na przyjmowanie gości przez cały rok. Na parterze znajduje się salon o powierzchni 80m2 (idealnie nadający się do spotkań, szkoleń i seminariów), kuchnia, łazienka i jedna sypialnia. Na piętrze przygotowano dla gości 4 pokoje, łazienkę - utrzymane w prostym, schludnym, nowoczesnym stylu. Serce domu stanowi duży, ceglany piec, który prócz ogrzewania służy również do wypieku chleba, przygotowywania potraw i suszenia owoców. Ze względu na swój tradycyjny charakter, szczególnym obiektem w "Słonecznej Osadzie" jest drugi, 150-letni, kryty strzechą dom.

Na terenie gospodarstwa znajduje się duży sad, ogrody warzywne i pasieka - prowadzone ekologicznie. Dzięki temu możemy zaoferować naszym gościom bardzo smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki. Specjalnością kuchni jest ziołowy chleb własnego wypieku, sałatki i surówki, pieczenie prosto z pieca. Serwujemy również potrawy wegetariańskie. 

Wyjątkowy charakter domu i obejścia podkreślają zastygłe w kamieniu postacie ludzi i zwierząt, które są dziełem rzeźbiarskiego kunsztu gospodarza. Posiadamy domowe instrumentarium i sprzęt grający, który umożliwia organizowanie zabaw tanecznych. Dla gości, którzy pragną swój wolny czas spędzić w bardziej aktywny sposób oferujemy również pomoc w zorganizowaniu: 
   * kuligu, przejażdżki konnej lub bryczką,
   * pieszych i rowerowych wycieczek w doliny rzek Nurca i Bugu,
   * zwiedzania Skansenu i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu,
   * wycieczek:
- do Białowieży - Parku Narodowego z żubrem i żubrówką,
- do Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Krajobrazowego,
- do Grabarki - pięknie usytuowanego miejsca kultu prawosławnego z zabytkową cerkwią i świętym źródełkiem,
- do Drohiczyna - bogatego w zabytkowe obiekty, malowniczo położonego nad Bugiem miasteczka (miejsce kręcenia zdjęć do filmu "Nad Niemnem").

Agroturystyka

 

Adres: Kozarze 44
18-230
Podlaskie
Telefon: 862771777
E-mail: ekoartt@wp.pl
WWW: http://www.ekoart.webpark.pl
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł