Karczma Rzym

Nie opodal traktu warszawskiego na Białystok, w pobliżu Tykocina- barokowej perły Podlasia w sąsiedztwie stylowego staropolskiego "Dworku nad Łąkami" czeka na gości dworska Karczma, ta Karczma Rzym się nazywa.

Wystrój i niepowtarzalna atmosfera Karczmy i Dworku przenoszą nas do dawno minionej epoki zabaw i hulanek w iście sarmackim duchu.

W karczmie króluje kuchnia sarmacka i podlaska według przepisów samej Pani Twardowskiej. Dania są różnorakie i zmieniają się każdego dnia. Dziczyzna, wołowina, baranina, wieprzowina oraz ryby dominują w naszej kuchni. Codziennie podawana jest jedna zupa i trzy dania gorące do wyboru oraz znakomite desery, okowity kiermusiańskie, przekąski i zakąski. O aktualnie podawanych posiłkach informuje gości tablica lub świetnie zorientowany karczmarz.

Progi karczmy naszej pomieścić i ugościć mogą ponad dwustu biesiadników przybyłych na różnorakie weseliska, komunije, konferencyjne i insze, wedle życzenia, zgromadzenia i swawolne biesiady. Do ich dyspozycji oddajemy trzy sale: główną, Alkierz Rasputina oraz Alkierz Myśliwski każdy urządzony we właściwym sobie stylu pozwalającym poczuć ducha epoki oraz przenieść się w czasy hucznych szlacheckich biesiad.

Oby jadła i picia nie zabrakło, duch Mistrza Twardowskiego czuwa. A kto po hucznej zabawie utrudzon wielce będzie, tego Boruta i Rokita, czarty w służbie naszej do izby gościnnej na spoczynek zaprowadzą. Zaś gościom czas umila kapela Jankiela, która nawet największych ponuraków rozwesela. Przeto, Gościu drogi zapraszamy Cię, nadmieniając jadnakoż, że o przybyciu swoim powiadomić nas zawczasu trzeba.

Kiermusy to nie tylko Karczma lecz także hotel. W Kiermusach można nocować zarówno w wystawnych, stylizowanych apartamentach, jak i skromniejszych pokojach. Mamy ofertę noclegową dostosowaną do potrzeb każdego Gościa. Natomiast po obfitym posiłku goście mogą się udać do naszej Ostoi Żubra, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca obejrzeć eksponaty zgromadzone w Muzeum Oręża Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

Karczma Rzym czynna codziennie od godziny 12:00 do godziny 22:00.

Restauracja

 

Adres: Kiermusy 12
16-080 Kiermusy
Podlaskie
Telefon: 857187444
501607566
E-mail: dworek@kiermusy.com.pl
WWW: http://www.restauracjabialystok.com.pl/
www.kiermusy.com.pl
Godzina otwarcia: 0-0
Cena: od 0 zł do 0 zł
Udogodnienia: