Dom Pracy Twórczej w Wigrach

Dom Pracy Twórczej w Wigrach dysponuje 100 miejscami noclegowymi mieszczącymi się w zabytkowych wnętrzach Domu Papieskiego, w Refektarzu i Domu Królewskim. W Wigierskim Klasztorze mają Państwo jedyną na świecie okazję wynajęcia jednego z 8 eremów (pustelni kamedulskich).

Dom Pracy Twórczej w Wigrach mieści się w przepięknych, barokowych wnętrzach Pokamedulskiego Klasztoru, położonego w malowniczej okolicy, na półwyspie daleko wychodzącym w północną część jeziora Wigry. Położenie klasztoru w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego i w bliskiej odległości od Puszczy Augustowskiej, największego zwartego kompleksu leśnego na Niżu Europejskim, sprawia iż jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo miejsc w Polsce.

Na terenie zespołu poklasztornego funkcjonują dwie galerie (w Parlatorium i w Domu Papieskim), gdzie organizujemy wystawy dzieł sztuki i rękodzieła ludowego Suwalszczyzny. Do zwiedzania została również udostępniona stała ekspozycja związana z pobytem Jana Pawła II w Klasztorze nad Wigrami.

Ponadto oferujemy do użytku naszym gościom przystań z wypożyczalnią sprzętu do rekreacji wodnej, kort tenisowy, wypożyczalnię rowerów oraz urokliwy park z niewielkim placem zabaw dla dzieci, który jest doskonałym miejscem na odpoczynek i kontemplację. Niezwykłą panoramę Wigierskiego Parku Narodowego podziwiać można z udostępnionej do zwiedzania Wieży Zegarowej.

Ośrodek Wypoczynkowy

 

Adres: 0
16-402
Podlaskie
Telefon: 875637000
609844686
E-mail: dom@wigry.org
WWW: http://www.wigry.org
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł