Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie został zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy - Zygmunta Augusta. Rekonstrukcja bryły została przeprowadzona na podstawie danych archeologicznych i źródeł historycznych. W zamku znajduje się Muzeum, Restauracja oraz Pokoje Gościnne.

Muzeum

Zapraszamy Państwa do zwiedzania Zamku w Tykocinie. Zapewniamy każdemu, nawet najmniejszej grupie i pojedynczym turystom opiekę wykwalifikowanych przewodników. Odsłaniając niezwykłą historię tego miejsca i jego tajemnice przeprowadzą oni Państwa przez zamkowe podziemia, sale i krużganki, po których przechadzali się królowie.

Restauracja


Zapraszamy do Restauracji Zamkowej, gdzie zarówno kulinarni tradycjonaliści, jak i poszukiwacze ciekawych smaków znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie. W murach zrekonstruowanego Zamku Króla Zygmunta Augusta podajemy dania inspirowane historią i kulturami które przez wieki przenikały się na Podlasiu i w Tykocinie. Spróbujecie u Państwo u nas m.in dania kuchni polskiej, żydowskiej i litewskiej. By być wierni tradycjom polskiej kuchni dostosowujemy Menu do pory roku, dlatego zawsze znajdziecie Państwo u nas smaczne i świeże dania. W ciągu roku organizujemy szereg wydarzeń kulinarnych jak np.: Gęsina na  św. Marcina i Ostatnia Uczta Staropolska z Pana Tadeusza. Pragniemy, aby wyjątkowy charakter miejsca służył przyjemności biesiadowania.

Noclegi

Proponujemy Państwu sześć nowych, 2-osobowych Pokoi Gościnnych usytuowanych na poddaszu. Każdy pokój gwarantuje wysoki standard i wyjątkowy klimat. W cenie pokoju zawarte jest śniadanie w zamkowej restauracji.

 

Ośrodek Wypoczynkowy

 

Adres: Puchalskiego 3
16-080
Podlaskie
Telefon: 726 520 777
85 718 73 72
E-mail: biuro@zamekwtykocinie.pl
WWW: http://www.zamekwtykocinie.pl
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł