Restauracja Stoczek 1929

W centrum Białowieży otwarto nową restauracje w zabytkowej, stylowej kamienicy. Odrestaurowany budynek i wyremontowane wnętrza kuszą teraz wyglądem. Budynek został zbudowany w 1929 roku, przed wojną  mieścił się w nim skład wódek i zegarmistrz.  W czasie wojny budynek został zamieniony na posterunek żandarmerii niemieckiej. Po wojnie przez krótki czas znajdował tu sie posterunek Milicji Obywatelskiej, a następnie przez wiele lat Urząd Gminy Białowieża.

Pomysł na restaurację kiełkował od wielu lat jak przyznaje właścicielka Irena Wojciechowska, dopiero ludzie jakich poznała pozwolili urzeczywistnić te plany. Miejsce to tworzą ludzie z pasją, wielbiciele sztuki i piękna a całość robiona jest z poszanowaniem dla historii i tradycji. Przekraczając próg restauracji wkracza się w magiczny świat, gdzie króluje wspaniała atmosfera i znakomita kuchnia. Nie da się zaprzeczyć temu, że każdy element dekoracji, dobór menu, ale przede wszystkim pracownicy nie są tu z przypadku. Najważniejsza jest kuchnia , tworzona z pasją i oparta na wielokulturowości Podlasia. W restauracji można zjeść zupę kurkowo - przepiórkową, soljankę rybną, pierogi z żubra, kaczkę w malinach, ale też ryby słodkowodne, baraninę czy jagnięcinę.  Jakość  i sposób podania rzeczywiście rzucają na kolana. Warto zjeść w takim miejscu, gdzie  zwykły posiłek staje się wspaniała ucztą.

Pod koniec roku planowane jest oddanie do użytku domku gościnnego, który będzie się składał z czterech samodzielnych apartamentów.  Budynek ten to oryginalna, autentyczna wiejska chata białowieska z bali drewnianych z przełomu XIX/XX wieku, poddana renowacji z szacunkiem dla tradycji.

Restauracja

 

Adres: Waszkiewicza 74
17-230
Podlaskie
Telefon: 857303209
E-mail: restauracja@stoczek1929.pl
WWW: http://www.stoczek1929.pl
Godzina otwarcia: 0-0
Cena: od 0 zł do 0 zł
Udogodnienia: