U Żukowei Mańki - Agroturystyka Podlaskie

Dubicze Cerkiewne na skraju Puszczy Białowieskiej to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają kontaktu z naturą i nie jadąc daleko mogą zaznać egzotyki wsi podlaskiej. Agroturystyka U Żukowei Mańki w Dubiczach Cerkiewnych łączy w sobie tani nocleg, niedrogie i smaczne regionalne dania. Tu czas płynie wolniej, a w większości prawosławna ludność pochodzenia ukraińskiego, która do dziś zachowała odrębny język i zwyczaje, jest wyjątkowo dobrze nastawiona do przyjezdnych. Państwa kwaterą będzie dom z bali, gruntownie odnowiony, z dbałością o tradycyjny styl architektoniczny. Życzliwa gospodyni nakarmi do syta i opowie niejedną ciekawą historię.

Wiekowe cerkwie, wszechobecne krzyże wotywne, cmentarze z niebieskimi krzyżami (spotykane chyba jeszcze tylko w Grecji), synagoga w Orli - to miejsca które warto odwiedzić. Można też po prostu posiedzieć we wsi na ławeczce (a jest taka przed niemal każdym domem) i pogawędzić z sąsiadami. W odległości 1500 m jest zalew Bachmaty (kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu pływającego, możliwość wędkowania). To właśnie tam odbywa się rokrocznie bardzo ciekawa impreza folklorystyczna Na Iwana na Kupała - prawosławny odpowiednik nocy świętojańskiej. Zapuszczając się nieco dalej w okolice Siemiatycz, można się wybrać na świętą dla prawosławia Górę Grabarka.

Wycieczka piesza lub rowerowa po Puszczy Białowieskiej jest obowiązkowa. Bo to ostatnia taka puszcza... Zaczyna się zaledwie 4 kilometry od naszego gospodarstwa. Okoliczne lasy w określonych porach roku obfitują w grzyby i jagody. Piaszczysta ziemia na swych licznych nieużytkach jest fabryką takiej ilości ziół, że wielu miejscowych potrafi się utrzymywać ze zbieractwa. A zapachy towarzyszące suszeniu ziół potrafią być niezapomnianym przeżyciem.

Zapraszamy!

więcej na dubicze.com

Agroturystyka

 

Adres: Główna 82
17-204
Podlaskie
Telefon: 603103201
602411744
E-mail: info@dubicze.com,info@dubicze.com
info@dubicze.com,info@dubicze.com
WWW: http://dubicze.com
Liczba miejsc: 0
Cena: od 0 zł do 0 zł