22.10
2018

Kolejne Miejsca Przyjazne Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo

Kolejne Miejsca Przyjazne Rowerzystom znalazły się na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Najpierw w środę, 17 października w Augustowie Bogdan Dyjuk - Członek Zarządu Województwa wręczył certyfikaty wybranym podmiotom spełniającym kryteria. Podobna uroczystość odbyła się też w czwartek, 18 października w Białowieży gdzie wręczono kolejne certyfikaty potwierdzające rekomendację.

Green Velo to ponad dwa tysiące km specjalnie wytyczonej trasy, która w woj. podlaskim ma swój najdłuższy odcinek: 602 km. Na szlaku w województwie podlaskim znajduje się aż 4 (z 12 na całym szlaku) rowerowych królestw – Dolina Biebrzy i Narwii, Dolina Bugu, Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska; Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska. Na znacznej części tego szlaku znaleźć można specjalnie oznaczone Miejsca Przyjazne Rowerzystom.

W ramach przeprowadzonego w województwie podlaskim naboru bezterminowe rekomendacje otrzymało 178 obiektów, w tym:

w kategorii atrakcja turystyczna – 30 obiektów,

w kategorii informacja turystyczna – 13 obiektów,

w kategorii obiekt gastronomiczny – 23 obiekty,

w kategorii obiekt noclegowy – 89 obiektów,

w kategorii pozostały obiekt usługowy – 23 obiekty.
 

Przypomnijmy, że Miejsca Przyjazne Rowerzystom to specjalne certyfikaty przyznawane miejscom w pobliżu (korytarzu) szlaku Green Velo w kilku kategoriach:

1. Obiekty noclegowe - (obiekty świadczące usługi krótkotrwałego wynajmu miejsc noclegowych, zarówno całoroczne, jak i sezonowe);

2. Atrakcje Turystyczne - do których wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, ale posiadają swojego zarządcę, np. parki rozrywki, muzea, skanseny, niektóre parki narodowe;

3. Obiekty gastronomiczne - (np. restauracje, bary);

4. Informacje Turystyczne;

5. Pozostałe obiekty usługowe (stacje paliw, sklepy wielobranżowe, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego).

Dla każdej kategorii obiektów określone zostały kryteria przyjazności dla rowerzystów, które należało spełnić - m.in. możliwość skorzystania z pobytu w obiekcie noclegowym na jadną dobę, dostępność narzędzi do podstawowych napraw rowerów, czy bezpieczne i nieodpłatne ich przechowywanie.

Kategoria: Działania promocyjne, Autor: Anna Androsiuk, Data publikacji: 2018-10-22