24.09
2015

Białystok przyjazny rowerzystom

Biker.jpg

Białystok otrzymał certyfikat "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Nasze miasto uplasowało się na pierwszej pozycji wśród gmin miejskich od 100 do 300 tys. mieszkańców.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, organizator ogólnopolskiego konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom", corocznie przyznaje certyfikaty za "twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej". Mają być one potwierdzeniem działań gmin na rzecz udogodnień dla miłośników rowerów, czy to należących do lokalnej społeczności, czy też przybywających z różnych stron kraju lub z zagranicy turystów. PTTK w ten sposób chce wesprzeć i wypromować gminy sprzyjające turystyce rowerowej i angażujące się w polepszenie infrastruktury rowerowej. Jest to jednocześnie promocja i popularyzacja tej formy aktywnego wypoczynku.

Białystok został doceniony przez PTTK za jakość szlaków rowerowych. W ostatnim czasie utworzono w mieście wiele nowych ścieżek łączących istniejące trasy w spójną sieć, zamontowano też stacje naprawy rowerów czy podpórki dla rowerzystów.

Ogólnopolski Konkurs "Gmina Przyjazna Rowerzystom" PTTK organizuje od 2012 r. Wręczenie certyfikatów w tegorocznej edycji odbędzie się 25 września, podczas VI edycji Międzynarodowych Targów Rowerowych w Kielcach.

Kategoria: Działania promocyjne, Autor: Paulina Januszko, Data publikacji: 2015-09-23